Gençler 15 Temmuzu Unutmadı

Gençler 15 Temmuzu Unutmadı

16 TEMMUZ 2017 / Asım ÖNDER
HABERİNFOTOĞRAFLARI
   Yozgat’ta ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ anma etkinlikleri kapsamında binlerce vatandaş gibi bizde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak etkinliklerde yerimizi aldık. Terminal Cami Önünde başlayan yürüyüş için halkımıza bayrak ,şapka, tişört ve rozet  dağıtımının ardından İl Müdürümüz Oğuzhan GÜNEŞER ve Şube Müdürlerimizle birlikte yürüyüşe başlandı.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen anma etkinliklerinde vatandaşlar, tekbirler getirerek FETÖ’nün darbe girişimine bir kez daha tepkisini ortaya koydu. Etkinlik, Yozgat Belediyesi Mehteran Takımı eşliğinde Terminal Cami önünden Cumhuriyet Meydanına vatandaşların yürüyüşü ile başladı.
Terör örgütüne karşı atılan sloganlarla Cumhuriyet Meydanına ulaşan vatandaşlarımız Kuran-ı Kerim Tilavetinin okunması Belediye Başkanı Sayın Kazım ARSLAN ve Valimiz Sayın Kemal YURTNAÇ’ ın konuşmalarının ardından 15 Temmuz Demokrasi Şehidimiz Cengiz Polat’ın babası Fikret Polat’da bir konuşma yaptı. Oğlunun ölümlerin en güzeline nail olduğunu söyleyen Polat , “Ben bir şehit babası olarak gururluyum. Niye gururluyum? Eğer Cengiz şehit olmasaydı ben burada olmazdım, belki gelmezdim. Konu memleketse, eğer konu bu bayraksa, Kur’an ise Polat ailesi olarak ehlileştik. En önde ben şehit olmak için hazırım. Evet, içimiz acıyor, bazen isyan ediyoruz ama bir yanımız da diyor ki, ‘Dur, doğduğun gün nasıl sevindiysen bugün de ölümlerin en güzeli nasip oldu, bugün de sevin.’ diyor. Çünkü gittiği yerde onu karşılayan Peygamberimiz. Peygamberimizin misafiri o. Şükürler olsun, eğer bugün öyle bir şey olsa milyonlarca adam öyle bir şehitliği ister. Burada bile şu gördüğünüz insanların yüzde 90’ı onu ister. Çünkü göğsümüzde iman kuvveti var. Allah’a şükürler olsun inancımız var, doğduğumuza nasıl inanıyorsak öldüğümüze de öyle inanacağız. Çünkü biz Müslümanız Elhamdülillah. Ben şehit babasıyım. Şehit babasıyım dediğim zaman nereye gidersem gideyim kapılar açılıyor. Beni hiç kimse tanımıyor, bilmiyor ama şehidin babası dediğin zaman Allah’a şükürler olsun ki bizim insanımız baş tacı yapıyor” ifadelerini kullandı.
         Bazı dernek ve STK’lar, kamu kurum ve kuruluşları ile bazı hayırsever iş adamları programa katılan vatandaşlara ikramlarda bulundu.
         Gazi Meclisteki Şehitleri Anma Töreninde halka seslenen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı meydana kurulan dev sinevizyondan canlı izleyen vatandaşlar daha sonra Cumhuriyet Meydanında sabah namazı kıldı. Namaz sonrası vatandaşlara simit ve süt ikramında bulunuldu.