2017 İl Spor Merkezleri Açıldı

İl Spor Merkezleri Açıldı

29 HAZİRAN 2017 / Asım ÖNDER
2017 Yılı İl Spor Merkezleri Açılış Töreni Rıza Kayaalp Spor Salonunda düzenlendi. İl Müdürümüz Oğuzhan GÜNEŞER, Şube Müdürlerimiz, Veliler ve Sporcularımız katıldığı program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ve İl Müdürümüz Oğuzhan GÜNEŞER' in konuşmalarının başladı.
İl Müdürümüz Oğuzhan GÜNEŞER konuşmalarında " Kıymetli Misafirler, değerli öğrenciler bugün burada gerçekleştireceğimiz 2017 yılı İl Spor Merkezleri açılış programına hoş geldiniz. Her yıl olduğu gibi bu yılda il spor merkezleri yaz spor okullarının kapılarını Spor Genel Müdürlüğümüzün 79. uncu  kuruluş yıldönümü olan 29 Haziran’da 05-18 yaş grubundaki çocuk ve gençlerimize açıyoruz.

Lisanslı 24.860, Faal 5.121 sporcuya hizmet verdiğimiz 11 Spor Salonu, 18 Futbol Sahası, 1 Yüzme havuzu ve 2 Gençlik Merkezimizde bu yıl da çocuklarımızın ve gençlerimizin yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak, onları zararlı alışkanlıklardan korumak, ruhen ve bedenen sağlığı yerinde sporcular yetiştirmek amacıyla 81 ilde olduğu gibi ilimizde de il spor merkezleri faaliyetlerini bugün itibariyle başlatıyoruz.

Yaz dönemi boyunca devam edecek olan spor kurslarımızda gençlerimiz tercih edeceği branşlarda spor eğitimlerini alacaklar ve kış döneminde de aynı branşlarda eğitim almaya devam edeceklerdir. Kısa süre içerisinde 5281 gencimizin başvuru yaptığı il spor merkezleri kapsamında 31 antrenörümüz ile 13 spor branşında İl Merkezimizde ve ilçelerimizde kurs açıyoruz. Basketbol da 3 , Voleybol da 2 , Hentbol da 1 , Futbol da 2 , Atletizm de 2, Badminton da 1, Güreş de 8, Cimnastik de 2 , Judo da 1, Taekwondo da 1, Okçuluk 1, Halk Oyunlarında 1  ve Yüzme de 6 antrenörümüzle kurslarımız hizmet verecek.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak tüm gençlerimizin spor merkezlerinde antrenörlerimiz eşliğinde sportif faaliyetlere katılmalarını, kendilerini en az bir branşta geliştirmelerini, düzenli bir şekilde spor yapmalarını ve bir yandan da tüm yılın yorgunluğunu, stresini atarken yeni döneme de hazır bir şekilde başlamalarını istiyoruz. 

İlimizi ve ülkemizi gelecek yıllarda iyi bir şekilde temsil edecek sporcuların yetişmesinde yaz spor okulları önemli bir yer tutuyor. Burada bulunan gençlerimiz arasından geleceğin şampiyon sporcuları yetişeceğine inanıyorum. Bizler burada ileride şampiyon olacak sporcularımızın temelini atıyoruz ve bunun sağlıklı bir şekilde devam ettirme görevi ise siz değerli velilerimize düşüyor.
Bu duygularla il spor merkezleri yaz spor okullarından faydalanacak tüm gençlerimize başarılar diliyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum." dedi. 

Tören Halk Oyunları, Taekwondo ve Cimnastik sporcularının yaptığı gösterilerle son buldu.