Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü Çınaraltı Gençlik Söyleşileri kapsamında Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün organize ettiği “7 Düvele Karşı Akıl Oyunları” konulu söyleşi kapsamında Güvenlik Politikaları Uzmanı-Yazar Mete Yarar öğrencilerle buluştu.
Programa, Bozok Üniversitesi Rektörü Ahmet Karadağ, İl Müdürümüz Rasim Parlak  İl Protokolü ile kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda genç ve vatandaş katılım gösterdi. 
Erdoğan Akdağ  Kongre ve Kültür Merkezi’nde Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar’ın sunumlarıyla gerçekleştirilen söyleşide, ülke ve dünya gündemine dair yorumlar ile son zamanlarda meydana gelen olaylara yer verildi. Yarar, “Bu dönemde tarih yazarken sizin gibi gençlere sahip olmak Türkiye açısından çok önemli.” sözlerine yer vererek tecrübelerini ve başarı hikâyelerini gençlerle paylaştı.
Programda konuşan İl Müdürümüz Rasim Parlak, gençlerimiz, “Türkiye’de ve dünyada oluşan olayları yakından takip edip iç ve dış tehdit unsurlarına karşı daima uyanık ve bilinçli olmalıdır” dedi. Ayrıca , gençlere seslenerek, ihtiyaç duydukları her zaman her konuda yanlarında olduklarını ve destek olacaklarını dile getirdi.

Söyleşi, İl Müdürümüz Rasim Parlak' ın  Güvenlik Uzmanı-Yazar Mete Yarar'a hediye takdim etmesi, gençlerle çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.