Bisiklet Yol Yarışlarında 2. Gün Tamamlandı

Yarışların 2. günü tamamlandı

26 TEMMUZ 2018 / Asım ÖNDER

Türkiye Bisiklet Federasyonu,Yozgat Belediyesi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz  tarafından organize edilen Türkiye Yol Bisikleti Şampiyonası'nın ikinci etabı yapıldı.

Şampiyonaya yıldız A, yıldız B ve genç bayan kategorilerinde yaklaşık 280 sporcu katıldı. 3 etaptan oluşan şampiyonanın ikinci etabında sporcular, Yozgat Cumhuriyet Meydanı ve Osmanpaşa Köyü arasında belirlenen parkurda pedal çevirdiler. Gidiş geliş 70 kilometre yolu birinci olmak için kat eden sporcular, zorlu parkurda kıyasıya yarıştılar. Yarışmada dereceye giren sporcular Makedonya’da düzenlenecek olan Balkan Şampiyonaları’nda milli takım forması altında Türkiye’yi temsil edecek.

Kemal Yurtnaç: "Yozgat’ta inşallah bisikleti yaygın hale getireceğiz"

Yarışma öncesi sporculara başarılar dileyen Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, “Biz sporun her dalına gençlerimizi kahve köşelerinden, alkolden, uyuşturucudan, sigaradan koruma maksatlı bu sporun ilerlemesini istiyoruz. Şu anda Yozgat’a 280 tane sporcumuz belediyemiz, gençlik spor müdürlüğümüz ve bisiklet federasyonumuz iş birliği ile burada güzel bir şampiyona yapıyorlar. Yozgat’ta inşallah bisikleti yaygın hale getireceğiz ve her türlü desteği vereceğiz. Gençlerimizin de bu sporla beraber hayatlarına yön vermesi bizim için çok önemli bir konu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu tür şampiyonalar için Yozgat’ın hazır olduğunu ifade etmek istiyorum” ifadelerine yer verdi.

            Yozgat Valimiz Sayın Kemal Yurtnaç konuşmalarının ardında yarışların startını verdi.